تولید محتوای ویدیویی چیست؟

گسترش روزافزون استفاده مردم از شبکه های اجتماعی مختلف سبب شده که تمایل افراد مختلف به تولید محتوای ویدیویی افزایش یابد. برای این منظوز در ابتدا لازم است بدانید تولید محتوای ویدیویی چیست و چه مزایایی دارد. به طور کلی هرمحتوایی که از کنارهم قرار گرفتن صدا و تصویر ایجاد شود، تولید محتوای ویدیویی است.
تولید محتوای ویدیویی چیست؟

تولید محتوای ویدیویی چیست؟ چرا امروزه تولید محتوای ویدیویی محبوبیت یافته است؟ مزایای تولید محتوای ویدیویی چیست؟ همه و همه سوالاتی هستند که اگر کاربر شبکه های اجتماعی باشید می تواند برای شما ایجاد شوند.

در این مطلب از ویدیو علاوه بر اینکه به طور کامل توضیح میدهیم که تولید محتوای ویدیویی چیست، انواع تولید محتوای ویدیویی را نیز در کنار یکدیگر بررسی خواهیم کرد. پس تا انتها همراه ما باشید.

تولید محتوای ویدیویی چیست؟

برای درک بهتر این موضوع بهتر است با یک مثال پیش برویم. خودتان را مخاطب یک پیام در نظر بگیرید. زمانیکه این پیام به صورت متن باشد بهتر آن را درک میکنید یا زمانیکه به صورت تصویر باشد؟ بین تصویر و صدا چطور؟ اگر همه این حالات کنار یکدیگر قرار بگیرند چه؟

بدیهی است که حالت آخر بهترین حالت برای انتقال یک پیام است. در این حالت تمامی توجه مخاطب به پیام شما جلب خواهد شد. در پاسخ به اینکه تولید محتوای ویدیویی چیست همین مثال کافیست. هرآنچه از کنار هم قرارگیری صدا، تصویر، انیمیشن های مختلف، متن و … تولید شود یک محتوای ویدیویی است.

مزایای تولید محتوای ویدیویی چیست؟

اکنون که به طور کلی با اینکه تولید محتوای ویدیویی چیست آشنا شده اید، راحت تر می توانید مزایای استفاده از آن را در پلتفرم های اجتماعی درک کنید.

در پاسخ تولید محتوای ویدیویی چیست باید گفت که هر محتوای دارای تصویر و صدا را شامل می شود.

 • با تولید محتوای ویدیویی پیام شما هم از طریق حس شنوایی و هم بینایی به مخاطب منتقل می شود.
 • ماندگاری تولید محتوای ویدیویی در ذهن مخاطب بیشتر است.
 • در این حالت پیام شما در مدت زمان کمتری به مخاطب منتقل می شود.
 • با تولید محتوای ویدیویی نرخ تعامل مخاطب با شما بیشتر می شود.
 • استفاده از محتوای ویدیویی برای سایت ها باعث بهبود سئو سایت می شود.
 • به اشتراک گذاری محتواهای ویدیویی راحت است.
 • از طریق تولید محتوای ویدیویی می توانید برای انتقال پیام خود داستان سرایی کنید.
 • تولید محتوا ویدیویی برای سایت های فروشگاهی و آنلاین شاپ ها سبب کسب اعتماد مشتری ها می شود.
 • در آنلاین شاپ ها با تولید محتوای ویدیویی نرخ تبدیل مخاطب به مشتری افزایش می یابد.

انواع مختلف تولید محتوای ویدیویی چیست؟

اکنون که به طور کلی با مفهوم تولید محتوای ویدیویی چیست آشنا شده اید، نوبت به آن می رسد که به این سوال پاسخ دهیم که انواع تولید محتوای ویدیویی چیست؟ در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

بنابراین شما باتوجه به حوزه ای که در آن فعالیت میکنید می توانید هریک از انواع تولید محتوای ویدیویی را به کار بگیرید. تیم استودیو خلاقیت ویدینو در این زمینه به صورت حرفه ای فعالیت کرده و آماده همکاری با شما همراهان عزیز می باشد.

مراحل تولید محتوای ویدیویی چیست؟

پس از آنکه براساس نیاز خود تصمیم گرفتید که مدامیک از انواع تولید محتوای ویدیویی برای شما کارآمد است، اگر قصد دارید خودتان این محتوا را تولید کنید لازم است به طور کلی با مراحل آن آشنا شوید.

تولید محتوای ویدیویی چیست؟ محتوای ویدیویی انواع مختلفی دارد.

بدیهی است که انواع مختلف محتوای ویدیویی می توانند مراحل تولید متفاوتی نیز داشته باشند. اما به طور کلی می توان برای همه آنها یک چارچوب در نظر گرفت.

 1. پلتفرمی که می خواهید محتوای ویدیویی را در آن منتشر کنید انتخاب کنید. برخی از پلتفرم ها برای انتشار نوع خاصی از ویدیو مناسب هستند.
 2. یک سناریو مناسب برای انتقال پیام خود بنویسید و براساس آن به سمت پیش تولید محتوا قدم بردارید.
 3. در صورت لزوم شرایط صحنه اعم از نورپردازی و … را برای فیلمبرداری آماده کنید.
 4. پس از فیلمبرداری و تصویر برداری از طریق برنامه های ویرایش مناسب، محتوای خود را ویرایش کرده و تغییرات لازم را در آن ایجاد کنید.

کلام پایانی

باتوجه به اینکه تمایل افراد مختلف به تماشا و دنبال کردن محتواهای ویدیویی نسبت به محتوای متنی و تصویری حدود 5 برابر بیشتر است، اگر شما بتوانید بعد از آشنایی با اینکه تولید محتوای ویدیویی چیست در این زمینه محتواهای جذابی تولید کنید، قطعا پیشرفت چشمگیری خواهید داشت.

در این راستا مطالعه دیگر مقالات ما از جمله فیلمبرداری با موبایل برای یوتیوب، آموزش فیلمبرداری با گیمبال، بهترین هلی شات برای فیلمبرداری، آموزش ساخت استوری تبلیغاتی با گوشی، ساخت ویدیو برای اینستاگرام، ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی و بهترین برنامه ساخت تیزر تبلیغاتی  می تواند برای شما مفید واقع شود، در صورت تمایل مطالعه نمایید.

خدمات ویدینو

جدیدترین مقالات

خانهسوالاتتماسارتباط با ما