ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام ( آموزش + مشاوره و ثبت سفارش)

این روزها به دلیل افزایش تمایل مردم به استفاده از انواع شبکه اجتماعی مخصوصاً اینستاگرام، کسب و کارهای زیادی نیز در این فضا شکل گرفته اند. بنابراین ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام را می توان به عنوان یکی از راه های کسب درآمد در این حوزه دانست. در ادامه هرآنچه لازم است برای شما بیان میکنیم.
ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام برای یک کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است.

ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام در نگاه اول ممکن است ساده به نظر برسد، اما باید این نکته را در نظر بگیرید که تبلیغاتی موفق است که بتواند مشتری جذب کند! بنابراین برای ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام باید با اصول و مراحل آن آشنا شوید.

همه روزه تعداد آنلاین شاپ های موجود در اینستاگرام در حوزه های مختلف در حال افزایش است. به همین دلیل بازار رقابت بین آنعا بسیار داغ است. بدیهی است که در این راه هرکس بتواند تبلیغات موثرتری داشته باشد سود بیشتری نیز خواهد داشت.

چرا ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام اهمیت بالایی دارد؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید روزانه حدود 4 میلیون نفر از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده می کنند. بنابراین تصمیم عاقلانه این است که شما نیز سهم خود را از این سفره بخورید!

ازآنجایی که مدت زمان استوری کوتاه است، نرخ تعامل بیشتری دارد. بنابراین ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام یکی از بهترین راه ها برای معرفی کسب و کار و خدماتتان به مخاطبان قدیمی و جدید می باشد.

پیام ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام باید کوتاهو واضح باشد.

از بین تمام افرادی که صفحه شما را در اینستاگرام دنبال می کنند، کسانی استوری های شما را باز میبینند که در رابطه با حوزه فعالیت شما کنجکاو و علاقمند هستند. بنابراین شما به راحتی می توانید با ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام پیام خودتان را به دنبال کنندگان منتقل کنید.

برای ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

از آنجایی که برای ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام روش های متفاوتی وجود دارد و از برنامه های زیادی می توان در این راستا استفاده کرد، آشنایی با اصول ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام به شما کمک میکند که در کمترین زمان ممکن بهترین استوری را بسازید.

بنابراین برای ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام به نکات زیر توجه داشته باشید:

1. ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام به صورت ویدیو

استوری های تبلیغاتی را هم می توان به صورت عکس و هم به صورت ویدیو تولید کرد. اما کدام حالت بهتر است؟! برای پاسخ به این سوال کافیست یک نگاه کوتاه به محتواهایی که خودتان دنبال میکنید بیندازید.

در اکثر مواقع محتواهای ویدیویی مخاطبان بیشتری را نسبت به محتواهای عکس و متن جذب میکند و حتی براساس برخی آمار میزان محبوبیت محتوای ویدیویی نسبت به عکس و متن 5 برابر بیشتر است.

بنابراین ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام به صورت ویدیو احتمال دیده شدن شما را افزایش میدهد. همچنین در استوری های ویدیویی می توانید پیام بیشتری را به مخاطب ارائه کرده یا محصولات بیشتری را نشان بدهید.

2. پیام کوتاهی برای ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام انتخاب کنید

از آنجایی که روزانه محتواهای زیادی در اینستاگرام منتشر می شود، اینکه شما بتوانید مخاطب را برای تماشای کامل محتوای خود ترغیب کنید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

از جلوه های بصری برای ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام غافل نشوید.

بنابراین برای ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام که به صورت عکس است بهتر است از حاشیه گویی دوری کرده و پیام خود را کوتاه، مختصر و در عین حال جذاب بیان کنید.

در رابطه با ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام به صورت ویدیو نیز باید به این نکته توجه داشته باشید که 3 الی 5 ثانیه اول ویدیو شما به گونه ای باشد که توجه مخاطب را به خوبی جلب کند که محتوا تا انتها دیده شود.

3. اهمیت استفاده از لوگو در ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام

فراموش نکنید که هدف از ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام معرفی خودتان به مخاطبان هدف و ماندگاری در ذهن آنهاست. بنابراین قرار دادن لوگو برندتان در قسمتی از استوری های تبلیغاتی یکی از واجبات می باشد.

زیرا به مرور زمان وقتی مخاطب در چند استوری لوگو شما را ببیند، در حافظه تصویری او ماندگار خواهید شد و اعتماد مخاطب را جلب می کنید.

از طرف دیگر قرار دادن لوگو در استوری ها و پست های اینستاگرامی باعث می شود که سایر پیج ها نتوانند به راحتی از محتواهای شما سواستفاده کرده و به نوعی مخاطبان شما را بدزدند!

4. ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام برای فروش محدود یا تخفیف

در برخی مواقع لازم است که با استفاده از شیوه های مختلف بازاریابی با ذهن مخاطب خود بازی کنید. ذهن انسان همیشه به صورت ناخودآگاه به دنبال تخفیف ها یا فروش با زمان محدود کشیده می شود.

بنابراین ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام با پیام هایی همچون ” 50 درصد تخفیف فقط و فقط به مدت 24 ساعت” یا “موجودی محدود!” یا “تخفیف 30 دردصدی برای اولین ثبت سفارش” و … همگی استوری هایی هستند که مخاطب را به سمت خرید سریعتر سوق میدهند.

برنامه های مختلفی برای ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام وجود دارد.

5. انتخاب فونت و بک گراند مناسب برای ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام

یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که در ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام باید به آن توجه داشته باشید، جلوه های بصری استوری می باشد. اینکه بتوانید از بک گراند های زیبا متناسب با کسب و کارتان در کنار یک تایپوگرافی جذاب برای ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام استفاده کنید، یکی از مهم ترین قدم ها می باشد.

به یاد داشته باشید که بهتر است بین استوری های مختلف شما از نظر تایپوگرافی و بک گراند هماهنگی وجود داشته باشد. این هماهنگی سبب می شود که دیدن استوری در نگاه اول برند شما را به یاد مخاطب بیاورد.

6. برای ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام از برنامه های حرفه ای استفاده کنید

امروزه تعداد برنامه های ویرایش عکس و فیلم که از آنها می توان برای ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام با گوشی و کامیپوتر استفاده کرد بسیار زیاد است و همچنان در حال افزایش نیز می باشد.

بنابراین اگر در ابتدای این راه قرار دارید بهتر است که تعدادی از پرطرفدارترین برنامه ها را دانلود کرده و باتوجه به اینکه در استفاده از کدام برنامه راحت تر هستید یک یا چند برنامه را انتخاب کنید.

تعدادی از بهترین برنامه ها برای ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام به شرح زیر می باشند:

اپلیکیشن ساخت استوری InShot، اپلیکیشن ساخت استوری StoryArt، اپلیکیشن ساخت استوری Unfold، اپلیکیشن ساخت استوری Canva، برنامه Adobe Spark، برنامه PhotoGrid، برنامه Typorama، مایکروسافت Hyperlapse، اپلیکیشن ساخت استوری CutStory، برنامه GoDaddy Studio، اپلیکیشن VSCO، اپلیکیشن ساخت استوری Motionleap، اپلیکیشن Magisto و …

کلام پایانی

تا به اینجا 6 مورد از مهم ترین نکات مربوط به ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام را برای شما بیان کردیم. درنهایت لازم به ذکر است که داشتن خلاقیت و نوآوری همیشه حرف اول را در تبلیغات میزند.

بنابرایت برای ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرام خودتان می توانید از دیگران ایده بگیرید ولی هیچوقت به دنبال کپی برداری از رقبایتان نباشید!

در پایان لازم به ذکر است که در این راه مطالعه سایر مطالب ویدیو از جمله آموزش ساخت استوری تبلیغاتی با گوشی، 10 ایده ساخت استوری تبلیغاتی، بهترین اپلیکیشن ساخت استوری تبلیغاتی، ساخت ویدیو برای اینستاگرام، عکاسی از لباس برای اینستاگرام، عکاسی از محصول برای اینستاگرام و نکات کاربردی برای عکاسی از محصول با موبایل می تواند برای شما مفید واقع شود. باتشکر از همراهی شما.

 

 

 

 

خدمات ویدینو

جدیدترین مقالات

خانهسوالاتتماسارتباط با ما