قیمت هر شات عکاسی پرتره

قطعا برای شما نیز پیش آمده است که بخواهید راجع به مناسب و منصفانه بودن قیمت یک کالا یا خدمات اطمینان حاصل کنید. قیمت هر شات عکاسی پرتره به عواملی همچون تعداد شات عکاسی، زمان صرف شده برای عکاسی پرتره، رتوش و ادیت عکس، مکان عکاسی، سایز عکس و ... بستگی دارد.
قیمت هر شات عکاسی پرتره به عوامل مختلفی بستگی دارد.

قیمت هر شات عکاسی پرتره چقدر است؟ این روزها که میزان استفاده مردم از شبکه های اجتماعی مختلف افزایش یافته است، تمایل افراد به عکاسی پرتره نیز بیشتر شده است.

بدیهی است که برای هرکاری اولین سوالی که ایجاد می شود در رابطه با قیمت آن است. بنابراین در این مقاله از ویدینو به بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت هر شات عکاسی پرتره می پردازیم. تا انتها همراه ما بمانید.

همچنین مطالعه دیگر مطالب ما در حوزه عکاسی پرتره همچون بهترین لنز برای عکاسی پرتره، عکاسی پرتره با گوشی و انواع نورپردازی در عکاسی پرتره می تواند برای شما مفید باشد.

عکاسی پرتره چیست؟

بهتر است قبل از اینکه به بررسی قیمت هر شات عکاسی پرتره بپردازیم، در ابتدا اندکی با عکاسی پرتره آشنا شویم. عکاسی پرتره یکی از زیرشاخه های هنر عکاسی است که امروزه در صنایع مختلف مانند عکاسی مدلینگ، عکاسی پرسنلی، عکس های شخصی و … طرفداران زیادی دارد.

نشان دادن جزئیات و حالات دقیق چهره انسان هدف اصلی عکاسی پرتره می باشد. بنابراین در این سبک عکاسی همیشه پس زمینه تار است و یا به نحوی انتخاب می شود که کمترین توجه را دریافت کند.

عکاسی پرتره باتوجه به نورپردازی و سایر تنظیمات دوربین می تواند حالات مختلفی داشته باشد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که قیمت هر شات عکاسی پرتره نیز به عوامل متفاوتی بستگی دارد.

قیمت هر شات عکاسی پرتره چگونه تعیین می شود؟

عکاسان و آتلیه های زیادی در سراسر یک کشور مشغول ارائه خدمات عکاسی پرتره هستند و هریک از آنها براساس شرایطی برای خدمات خود قیمت تعیین میکنند. بنابراین برای قیمت هر شات عکاسی پرتره نمی توان یک عدد ثابت بیان کرد.

قیمت هر شات عکاسی پرتره باتوجه به تجهیزات لازم برای عکاسی تعیین می شود.

قیمت هر شات عکاسی پرتره براساس عوامل مختلفی تعیین می شود که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مکان عکاسی: قیمت هر شات عکاسی پرتره در فضای باز با قیمت عکاسی پرتره در آتلیه متفاوت است.
  • تجهیزات لازم: تعداد و نوع تجهیزات لازم برای نورپردازی و همچنین لنزهای عکاسی در قیمت هر شات عکاسی پرتره موثر است.
  • زمان مورد نیاز برای عکاسی: در بسیاری موارد عکاس برای قیمت گذاری یک پروژه عکاسی، زمان را در نظر میگیرد. به عنوان مثال برای یک ساعت عکاسی یک قیمت مشخص ارائه میکند.
  • سایز عکس: سایز عکسی که برای چاپ مد نظر دارید در قیمت هر شات عکاسی پرتره موثر است.
  • ادیت عکس: میزان درخواست شما برای ویرایش و رتوش عکس در فرآیند قیمت گذاری تاثیر دارد.
  • مهارت عکاس: بدیهی است که هرچه میزان مهارت یک عکاس بیشتر باشد برای خدمات خود نسبت به عکاسان دیگر قیمت بالاتری خواهد داشت.

چرا قیمت هر شات عکاسی پرتره در فضای باز و آتلیه متفاوت است؟

به طور کلی همیشه قیمت هر شات عکاسی پرتره در فضای باز نسبت به آتلیه بیشتر است. زیرا برای عکاسی پرتره در فضای باز به تجهیزات متفاوت با قیمت بالاتری نیاز است. به عنوان مثال برای ثبت عکس های پرتره در زمان های خاص مانند طلوع یا غروب خورشید، لنزهای مخصوصی مورد نیاز می باشد.

از طرف دیگر برای عکاسی پرتره در فضای باز هزینه رفت و آمد عکاس به لوکیشن مورد نظر نیز محاسبه می گردد. به همین دلیل قیمت هر شات عکاسی پرتره در آتلیه همیشه نسبت به فضای باز کمتر است.

قیمت هر شات عکاسی پرتره به فضای عکاسی وابسته است.

ادیت عکس چه تاثیری بر قیمت هر شات عکاسی پرتره دارد؟

همانطور که پیش تر گفتیم عکاسی پرتره در حوزه های مختلفی انجام می شود. به عنوان مثال ادیت عکسی که برای عکس های پرسنلی انجام میشود تفاوت بسیار زیادی با ادیت عکس های حوزه مدلینگ دارد.

بنابراین هرچه عکس پرتره شما نیازمند ادیت حرفه ای تری باشد و زمان بیشتری برای ویرایش عکس صرف شود، از قیمت بالاتری نیز برخوردار خواهد بود.

قیمت هر شات عکاسی پرتره در ویدینو چگونه است؟

ما در تیم استودیو خلاقیت ویدینو از سال 1398 فعالیت خود را آغاز کرده و سعی داریم بهترین و حرفه ای ترین خدمات را با مناسب ترین قیمت به شما عرضه کنیم.

برای اطلاع از قیمت هر شات عکاسی پرتره در ویدینو می توانید از طریق شماره 09120853410 با ما در ارتباط بوده و پس از شرح نیاز خود و بررسی عواملی که پیش تر بیان کردیم، علاوه بر دریافت مشاوره رایگان از قیمت نهایی پروژه خود مطلع شوید.

کلام پایانی

اکنون که با اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت هر شات عکاسی پرتره آشنا شده اید، به راحتی می توانید قیمت های مختلف را باتوجه به خدماتی که ارائه میدهند مقایسه کرده و بهترین را برای خودتان انتخاب کنید.

اگر به هنر عکاسی علاقه دارید به شما توصیه می کنیم برای آشنایی با حوزه های مختلف هریک از مقالات دیگر ویدینو از جمله عکاسی تبلیغاتی، عکاسی صنعتی، عمق میدان در عکاسی، نورپردازی در عکاسی، عکاسی از محصول و … را مطالعه نمایید.

امیدواریم که مطالعه این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

 

 

 

خدمات ویدینو

جدیدترین مقالات

خانهسوالاتتماسارتباط با ما